Útěk-Kámoši držící pospolu

20. března 2017 v 22:40 | Domi-Shaver
Čeho všeho je schopná parta čtyř 13-ti letých puberťáků? Utéct z domu? Ukrást auto či peníze?-Každý z nich má nějaký problém s rodiči. Co se jim tak hezky pomstít a utéct hodně daleko?

UKÁZKA Z KNIHY-AUTOR JSEM JÁ SÁM

Ve škole-Čtvrtek
Při konci poslední hodiny jsme se všichni vrhli na tašky a začali balit. Madlen měla měla zabaleno strašně rychle, asi kvůli tomu že polovinu pomůcek zapomněla doma a tak neměla co balit.
,,Počkám na vás v jídelně." řekla našim směrem. Karel zvedl oči a podíval se na místo kde před tím stála Madlena.
,,Říkala něco?"zeptal se asi po pěti minutách zírání a podíval se na mě. Jenom jsem nad tím mávnul rukou a dopnul tašku. Chvilku jsem počkal až si zabalí i Anna a Karel. Pak jsme šli do jídelny. Madlen zabrala velký stůl pro čtyři a už jen čekala na nás. Rychle jsme se posadili jako by nám ho chtěl někdo vyfouknout. To co jsme měli na talíři jsme se ani moc nezaobírali, jinak bychom byli asi 2 hod. na hajzlu a šlo by to vrchem. Chvilku jsme si povídali jen tak o ničem,pak ale přišla řada na rodiče. Začal Karel.
,, Moji rodiče se fůrt hádají a chtěj se rozvýst. Já to ale nechci." zhluboka se nadechl ,,Mám je rád oba proč to nedokážou pochopit proč se nemůžou přestat hádat."
,,Moji rodiče jsou taky rozvedení. Není to tak hrozný."řekl jsem abych ho uklidnil.
,,Jenže ty jsi chtěl k mámě že jo?" opáčil on a já jsem jenom přikývl.
,,Já chci k oboum." řekl Karel a než jsem stačil něco říct tak dodal: ,,A vím že je i střídavá péče."
,,Mít tak tvoje problémy." řekl na jednou Madlena. Všichni jsme se na ní nechápavě podívali. Ona by chtěla aby se jí rodiče rozvedli. Pak ale vyhrnula rukáv na kterém byly popáleniny,modřiny a řezance. Každý u stolu pochopil.
,,A co ty Dominiku?" zeptala se mě jako by nic. Nechápu proč to nenahlásila. Ted to probírat nebudu.
,,Moje máma nechce pochopit že nejsem mrzák. Beru prášky tak může být snad v poho. Chápu že má o mě strach ale ona to přehání. Mám jí volat každou hodinu. A včera když jsem se zpozdil s vámi v šatně tak mě seřvala že měla o mě strach."řekl jsem.a pak se podíval na Annu, která nic neřekla. Pobídl jsem jí. Zhluboka se nadechla a spustila.
,,Něco podobného jako ty,máma nechce pochopit že jsem velká a že vše zvládnu sama."řekla. Nezdála se mi v pořádku byla bledá. Takhle vypadám vždy když to má se mnou švihnout o zem.
,,Anni jsi v pořádku?"zněl můj dotaz.
,,Jo jo jen se mi neudělalo dobře."odpověděla a pokusil se o úsměv. Poslal jsem Madlen pro vodu. Napila se a mi jí odnesli tác na pás a pak jsme šli do šatny. Tam si lehla na lavičku aby se jí udělalo dobře. Najednou Karel řekl něco co by s Annou kdyby neležela na lavičce zaručeně seklo.
,,Co kdybychom utekli z domu?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama